پنج شنبه , ۱۰ مهر ۱۳۹۹
شروع کردن به سرمایه‌گذاری

شروع کنید……

ما در زمانه سختی زندگی می‌کنیم؛ به‌طوری‌که خرید یک خانه، خارج از تصور است. حال شما می‌خواهید شروع به سرمایه‌گذاری نمایید، اما نه پول دارید و نه می‌دانید از کجا شروع کنید.

درواقع شروع کردن به سرمایه‌گذاری نیاز به پول زیادی ندارد، اما بیشتر مردم فکر نمی‌کنند که می‌توانند پول کنار بگذارند.

چقدر پول برای شروع نیاز دارید؟

شما می‌توانید با همان مقدار پولی که کنار می‌گذارید، چه کم چه زیاد، شروع کنید. مسلماً هرچه این پول بیشتر باشد، بهتر است. اما اگر شما در بدهی‌ها (وام‌های گوناگون، قسط خودرو و اجاره خانه) غرق هم باشید، باز می‌توانید سرمایه‌گذاری را با مبلغ کم، شروع کنید.

شما می‌توانید با یک مبلغ قلمبه هم حسابتان را پر کنید، ولی در عوض انتقال خودکار و مرحله‌ای پول به حساب، مزیتش این است که شما به‌راحتی فراموش می‌کنید چقدر از درآمدتان کم شده است و خللی به سبک زندگی‌تان وارد نخواهد شد. وقتی شما عادت کنید به اندوخته‌های کوچک و دائمی، به‌مرور می‌توانید مبالغ اندوخته خود را افزایش دهید. شروع با مبالغ کم، بهترین حالت سرمایه‌گذاری است؛ چراکه شما را به لحاظ ذهنی قادر می‌سازد به عقب بازگردید و اشتباهاتتان را جبران کنید.

همچنین این یک تجربه‌ی یادگیریِ خوب خواهد بود که اطمینان شما را افزایش داده و مهارت‌های تحلیلی‌تان را برای دوره‌های بلندمدت سرمایه‌گذاری، بهبود می‌بخشد. زمانی که سرمایه‌گذاری می‌کنید، بدون وقفه در حال یادگیری هستید.

شاید زمان زیادی طول بکشد تا حرفه‌ای شوید، اما هرگز روند یادگیری شما متوقف نمی‌شود.

منبع: کتاب Smart Investors Keep It Simple نوشته Giovanny Rigters

درباره نویسنده: صالح عزیزجهان

من صالح عزیزجهان، از تابستان سال ۱۳۸۸ به‌طور حرفه‌ای یادگیری اصول سرمایه‌گذاری و تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی رو به‌صورت خودآموز آغاز کردم و تا امروز در حال مطالعه این علم هستم. همیشه دلم میخواد چیزی رو که به نظرم درسته با دیگران هم در میون بذارم. برای ارتباط با من و یا مشاوره و پرسش و پاسخ، اطلاعات خود را در بخش «تماس با ما» ثبت کنید تا با شما تماس گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *