جمعه , ۲ مهر ۱۴۰۰
خانه » سرمایه‌گذاری » اصول موفقیت در سرمایه‌گذاری » شنای سگی در سرمایه گذاری!
شنای سگی

شنای سگی در سرمایه گذاری!

همانطور که میدانید افرادی هستند که میتوانند به شکلی خودشان را روی آب نگه دارند و در استخر به این طرف و آن طرف شنا کنند. شنایی بدون اصول و قاعده. یکجور شنای همراه با بی تفاوتی.

به این نوع شنا کردن، اصطلاحا شنای سگی گفته میشود. ویژگی مهم این نوع شنا این است که نیاز به انجام هیچ حرکت خاصی ندارد. فقط کافی ست شخص خودش را روی آب نگه دارد و با دست و پا زدن بتواند حرکت کند. حرکت دستها و پاها، شکل بدن، هماهنگی اعضا، روش صحیح نفس گیری و … همه از اصولی هستند که در این نوع شنا، محلی از اعراب ندارد.

خیلی از ما در هنگام سرمایه گذاری، بهیچوجه این کار را جدی نمیگیریم و مثلا به این دلیل که یک پول بیکار داریم، میخواهیم به هر شکل و روشی شده اقدام به سرمایه گذاری در بازار بورس نماییم. ضمن اینکه با مفاهیمی همچون مدیریت ریسک، مدیریت سبد و اصول ابتدایی سرمایه گذاری بیگانه هستیم.

این باید یادمان باشد که سرمایه گذاری، یک رفتار کاملا حرفه ایست و نیاز به تخصص و تجربه دارد. نیاز به صرف وقت و انرژی و همینطور مطالعه و بروزرسانی اطلاعات مالی.

شاید کسی که شنای سگی میکند بتواند خودش را از غرق شدن نجات دهد ولی هرگز نمیتواند یک ورزشکار حرفه ای شده و در مسابقات شنا شرکت کند. مگر آنکه به عقب برگردد و ضعفهای تخصصی خود را شناسایی و جبران کند.

درباره نویسنده: صالح عزیزجهان

من صالح عزیزجهان، از تابستان سال ۱۳۸۸ به‌طور حرفه‌ای یادگیری اصول سرمایه‌گذاری و تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی رو به‌صورت خودآموز آغاز کردم و تا امروز در حال مطالعه این علم هستم. همیشه دلم میخواد چیزی رو که به نظرم درسته با دیگران هم در میون بذارم. برای ارتباط با من و یا مشاوره و پرسش و پاسخ، اطلاعات خود را در بخش «تماس با ما» ثبت کنید تا با شما تماس گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *