پنج شنبه , ۱۰ مهر ۱۳۹۹
خانه » سرمایه‌گذاری » اصول موفقیت در سرمایه‌گذاری » ۵ مزیت سرمایه‌گذاری در سنین جوانی
سرمایه‌گذاری در سنين جواني

۵ مزیت سرمایه‌گذاری در سنین جوانی

یکی از مهم‌ترین کارهایی که شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار می‌توانید انجام دهید این است که تا می‌توانید زودتر شروع به سرمایه‌گذاری کنید. پیرها ضرب‌المثلی دارند که می‌گوید: «پرنده جوان، کرم به دست می‌آورد».

با توجه به تعریف سرمایه‌گذاری که می‌گوید سرمایه‌گذاری کاری ست که بر اساس به دست آوردن یک سود قابل قبول انجام می‌شود، به دست آوردن این سود خیلی آسان‌تر خواهد شد اگر شما این کار را زودتر شروع نمایید. سرمایه‌گذاری در سنین جوانی همیشه آسان نیست اما سودهای غیرقابل تصوری را میسر می‌کند.

در اینجا به ۵ تا از بهترین مزایای سرمایه‌گذاری در سنین جوانی اشاره می‌کنیم:

۱- زمان به نفع شماست

این مهم‌ترین مزیت سرمایه‌گذاری در سنین جوانی ست. به صراحت میگویم اگر شما تصمیم بگیرید در سنین جوانی سرمایه‌گذاری را آغاز کنید به‌مراتب بیش از کسانی که بعداً در زندگی شروع به سرمایه‌گذاری می‌کنند به نتیجه مطلوب خواهید رسید. زمان به نفع شماست به این معنی ست که زمان بیشتری برای پس‌انداز پول برای سرمایه‌گذاری دارید و زمان بیشتری برای پیدا کردن سرمایه‌گذاری‌هایی دارید که می‌تواند ارزشش به‌خوبی افزایش یابد.

۲- سودهای مرکب

سودهای مرکب بسیار قدرتمند هستند و در طول زمان به منصه ظهور می‌رسند و هرچه شما زودتر شروع کنید شانس بزرگ‌تری برای استفاده از این مزیت خواهید داشت. به عبارت ساده‌تر این قدرت ارزش زمانی پول است. سرمایه‌گذاری‌های منظم در یک سبد سرمایه‌گذاری یا یک حساب بازنشستگی می‌تواند به سودهای مرکب عظیمی منجر شود.

۳- عادت‌های خرج پول را بهبود می‌بخشد

سرمایه‌گذاری زودهنگام به ایجاد عادت‌های مثبت خرج پول کمک شایانی می‌کند. کسانی که زودتر شروع به سرمایه‌گذاری می‌کنند در بلندمدت عادت‌های صرف کردن پولشان بهبود میابد. سرمایه‌گذاری درس‌های مهمی به شما می‌دهد و شما زودتر قادر خواهید بود آن درس‌ها را یاد بگیرید تا بیشتر سود کنید.

۴- پیشرو در بازی مالی شخصی

اگر شما یک سرمایه‌گذار جوان هستید خودتان را در پیشانی افرادی که در جهان حساب مالی شخصی برای خود دارند قرار داده‌اید. به‌مرور زمان وقتی سرمایه‌گذاری‌هایتان رشد کنند شما از عهده کارهایی بر خواهید آمد که دیگران نمی‌توانند. گاهی در زندگی پیش می‌آید که آدم‌ها به لحاظ مالی شدیداً در مضیقه قرار می‌گیرند و در این مواقع است که سرمایه‌گذاری در سنین جوانی می‌تواند به بهبود اوضاع کمک نماید.

۵- کیفیت زندگی

کیفیت اولیه زندگی یکی از بزرگ‌ترین مزایای یک سرمایه‌گذار جوان می‌باشد. با سرمایه‌گذاری زودهنگام در چیزهای مختلف مانند صندوق‌های بازنشستگی، شما می‌توانید از حرکت‌های عصبی در زمانی که نزدیک به سن بازنشستگی می‌شوید جلوگیری کنید. کیفیت زندگی در سال‌های پس از بازنشستگی‌تان بسیار بهتر از دیگران خواهد بود چراکه استرس کمتری را تجربه خواهید کرد و به‌راحتی می‌توانید با نوه‌های خود بازی کنید!

توجه به این نکته مهم است که پس‌انداز پول برای سرمایه‌گذاری در سن جوانی آسان نیست اما باید بدانید که نمی‌شود صبر کرد تا کار راحت شود و بعد اقدام به سرمایه‌گذاری نمود. هرگز به این دلیل که پول کافی ندارید از سرمایه‌گذاری خودداری نکنید. با سرمایه‌های کوچک شروع کنید و به آن‌ها زمان بدهید تا رشد کنند. سرمایه‌گذاری زمانی که جوان هستید یکی از بهترین تصمیماتی ست که در عمر خود می‌توانید بگیرد. 

نوشته: Blain Reinkensmeyer

درباره نویسنده: صالح عزیزجهان

من صالح عزیزجهان، از تابستان سال ۱۳۸۸ به‌طور حرفه‌ای یادگیری اصول سرمایه‌گذاری و تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی رو به‌صورت خودآموز آغاز کردم و تا امروز در حال مطالعه این علم هستم. همیشه دلم میخواد چیزی رو که به نظرم درسته با دیگران هم در میون بذارم. برای ارتباط با من و یا مشاوره و پرسش و پاسخ، اطلاعات خود را در بخش «تماس با ما» ثبت کنید تا با شما تماس گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *