پنج شنبه , ۱۰ مهر ۱۳۹۹
خانه » سرمایه‌گذاری » اصول موفقیت در بازار سهام » ۶۰ نکته برای سرمایه‌گذاری موفق در سهام (قسمت سوم)
۶۰ نکته برای سرمایه گذاری موفق در سهام (قسمت سوم)

۶۰ نکته برای سرمایه‌گذاری موفق در سهام (قسمت سوم)

۴۱-       در بعضی از نقاط یک مسیر نزولی، شاخصها مبادرت به اصلاح یا رالی می کنند. یک رالی تلاشی ست توسط یک سهم یا عموم بازار برای بازگشت رو به بالا و رشد قیمت پس از یک دوره منفی.

۴۲-       شاخصهای روانی میتوانند به تأیید تغییرات مسیر حرکتی بازار کمک نمایند.

۴۳-       زمانیکه در یک بازار صعودی قرار دارید، سهام پیشروی بازار را برای خرید انتخاب کنید.

۴۴-       برندگان بالقوه بازار شرکتهایی هستند که درآمدهای قوی و رشد فروش خواهند داشت، شرکتهایی که حاشیه سودشان افزایشی ست و بازگشت بالای نقدینگی دارند (۱۷ درصد یا بیشتر). این شرکتها همچنین می بایست در یکی از گروههای پیشروی صنعت قرار داشته باشند.

۴۵-       استفاده از نمودار نوسانات قیمت میتواند به شما جهت تعیین زمان صحیح خرید سهم کمک نماید.

۴۶-       دو نوع عمده سرمایه گذار وجود دارد: سرمایه گذاران رشدی سهام و سرمایه گذران ارزشی سهام.

۴۷-       سرمایه گذاران رشدی به دنبال شرکتهایی با درآمدهای قوی و رشد فروش، حاشیه سود بالا و بازگشت نقدینگی بیش از ۱۷ درصد هستند.

۴۸-       سرمایه گذاران ارزشی به دنبال سهامی هستند که قیمت بازارشان زیر ارزش دفتری است و P/E پایینی دارند.

۴۹-       وقتی شروع به سرمایه گذاری می کنید آنرا پیچیده نکنید. فقط روی سهام نرمال یا صندوقهای مشترک سرمایه گذاری کنید.

۵۰-       شما آنچه را بدست می آورید که برای بازار پرداخت می کنید. سهام با قیمت پایین معمولا برای یک هدف خوب، کم ارزشند.

۵۱-       بازارOption  (اختیار معامله) ریسکی ست چون سرمایه گذاران نه در مورد جهت سهام و نه در خصوص بازه زمانی که معتقد باشند در آن محدوده سهام بالا یا پایین می رود دیدگاهی ندارند.

۵۲-       بازار Futures (آتی) با توجه به طبیعت تحلیلی بالایی که دارد فقط به درد افراد با تجربه ای می خورد که سالها سابقه سرمایه گذاری موفق دارند.

۵۳-       گوناگونی گسترده در تخصیص دارایی ضرورتی ندارد. تخم مرغهای خود را در چند سبد محدود متمرکز کنید. آنها را بخوبی بشناسید و با احتیاط از آنها مراقبت نمائید.

۵۴-       اگر کمتر از ۵۰۰۰ دلار برای سرمایه گذاری دارید فقط یک یا دو سهم خریداری نمائید. اگر ۱۰۰۰۰ دلار دو یا سه سهم، اگر ۱۰۰۰۰۰ دلار یا بیشتر دارید بیشتر از ۶ سهم نخرید.

۵۵-       اگر تاکنون بیشترین تعداد سهام را خریداری کردید و می خواهید سهم جدیدی به سبدتان اضافه نمائید، خودتان را وادار به فروش سهمی کنید که کمترین میزان سود را برایتان داشته و به این ترتیب برای خرید سهم جدید، نقدینگی آزاد کنید.

۵۶-       در هنگام خرید یک سهم، تنها نصف مبلغ مورد نظرتان برای خرید را در مرحله اول وارد بازار کنید. در صورتیکه قیمت ۲ یا ۳ درصد بالاتر از قیمت خرید اولیه تان رفت مقدار کوچکی به خریدتان اضافه کنید. میانگین بالا در قیمت هرگز پائین نمی آید.

۵۷-       به خودتان اجازه ندهید بعد از اینکه سود منطقی از معامله یک سهم بدست آوردید پولتان را به باد دهید.

۵۸-       در ۴۰ درصد مواقع سهمها به نقطه خرید اولیه خود (گاهی با حجم بالا) برای مدت یک یا دو روز بازگشت قیمت (Pull Back) می کنند. اجازه ندهید این تکان شما را از سهامتان خارج نماید.

۵۹-       سهام شرکتی را که درآمد هر سهمش طی دو فصل متوالی یک کاهش بزرگ در رشد را نشان می دهد، بفروشید.

۶۰-       اشتراک یک سایت معتبر سرمایه گذاری را دریافت نمائید.

منبع: StockTrader

درباره نویسنده: صالح عزیزجهان

من صالح عزیزجهان، از تابستان سال ۱۳۸۸ به‌طور حرفه‌ای یادگیری اصول سرمایه‌گذاری و تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی رو به‌صورت خودآموز آغاز کردم و تا امروز در حال مطالعه این علم هستم. همیشه دلم میخواد چیزی رو که به نظرم درسته با دیگران هم در میون بذارم. برای ارتباط با من و یا مشاوره و پرسش و پاسخ، اطلاعات خود را در بخش «تماس با ما» ثبت کنید تا با شما تماس گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *