دوشنبه , ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
خانه » سرمایه‌گذاری » مدیریت سبد » استراتژی معاملاتی به زبان ساده
استراتژي معاملاتي

استراتژی معاملاتی به زبان ساده

استراتژی معاملاتی را اگر بخواهیم به زبان ساده و کوتاه تعریف کنیم خواهیم گفت استراتژی معاملاتی یعنی اینکه ما بدانیم چه سهامی را در چه محدوده قیمتی و چه زمانی بخریم و در چه محدوده قیمتی و چه زمانی بفروشیم. همچنین بدانیم کدام قسمت از سبد سرمایه‌گذاری خود را می‌خواهیم به این سهام اختصاص دهیم. یعنی به‌طورکلی نگاه ما به سهام خریداری شده کوتاه‌مدت است یا بلندمدت؟ سهام خریداری شده Defensive هست یا Aggressive؟ ریسک آن بالاست یا پایین؟ نسبت Risk/Reward آن چه میزان است؟ حد ضرر ابتدایی خرید در چه محدوده قیمتی قرار دارد؟ حد ضررهای بعدی سهم در صورت صعود، چه مقادیری ست؟ دلایل خرید سهام مورد نظر چه به لحاظ تکنیکالی و چه به لحاظ بنیادی چیست؟ چه درصدی از نقدینگی خود را میخواهیم برای خرید سهام مذکور در نظر بگیریم؟

بنابراین ازاین‌پس هرکس و هرجایی که سهامی را برای خرید به شما معرفی کرد و شما تصمیم به خرید آن سهام نمودید ابتدا پاسخ این سؤالات را بیابید سپس اقدام به خرید نمایید.

درباره نویسنده: صالح عزیزجهان

من صالح عزیزجهان، از تابستان سال ۱۳۸۸ به‌طور حرفه‌ای یادگیری اصول سرمایه‌گذاری و تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی رو به‌صورت خودآموز آغاز کردم و تا امروز در حال مطالعه این علم هستم. همیشه دلم میخواد چیزی رو که به نظرم درسته با دیگران هم در میون بذارم. برای ارتباط با من و یا مشاوره و پرسش و پاسخ، اطلاعات خود را در بخش «تماس با ما» ثبت کنید تا با شما تماس گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *