سه شنبه , ۸ مهر ۱۳۹۹
خانه » سرمایه‌گذاری » مدیریت سبد » ۲۱ نکته درباره مدیریت سبد (قسمت سوم)
مديريت سبد

۲۱ نکته درباره مدیریت سبد (قسمت سوم)

تاکنون ۱۴ نکته درباره مدیریت سبد عنوان شد. رجوع کنید به قسمت اول و دوم مدیریت سبد. و حالا قسمت سوم و آخر نکات مربوط به مدیریت سبد:

۱۵- در سبد خریدتان سهمهایی داشته باشید که با یکدیگر همبستگی صفر داشته باشند نه همبستگی منفی. منبع: کتاب «چگونه در بازارهای مالی موفق بمانیم».

۱۶- همانطور که میدانید شرکتهای فعال در بازار بورس، گاهی سهامدار شرکتهای دیگر موجود در بازار هستند. به جای خرید سهمی که زیرمجموعه خوبی دارد بهتر است سهام همان شرکت زیرمجموعه را بخرید. منبع: کتاب «چگونه در بازارهای مالی موفق بمانیم».

۱۷- از گروه پیشتاز بازار، حتما سهم در سبد داشته باشید.

۱۸- بیشتر مردم، سهامی را که رشد کرده میفروشند و سهامی را که ضرر داده و یا رشدی نداشته به امید رشد قیمت نگه میدارند. این یک اشتباه متداول است. اگر میخواهید سبدتان رشد عالی داشته باشد شما عکس این کار را انجام دهید. منبع: کتاب «چگونه در بازارهای مالی موفق بمانیم».

۱۹- هرگز یک سهم خوب را نفروشید تا با پولش یک سهم خوب دیگر بخرید. برای سهم جدید، پول جدید مهیا نمائید. منبع: کتاب «چگونه در بازارهای مالی موفق بمانیم».

۲۰- مراقب باشید اثرات مخرب یک اشتباه را با اشتباهات پیاپی بعدی بدتر نکنید. ضررهای کم را راحتتر میتوان جبران کرد. همیشه برای انجام هر معامله ای تمامی اصول فراگرفته شده را رعایت نمائید و به قصد انتقام، وارد بازار نشوید.

۲۱- هر روز همه بازار را بررسی و تحلیل نمائید حتی سهمهایی که به تازگی آنها را فروخته اید. منبع: کتاب «چگونه در بازارهای مالی موفق بمانیم».

درباره نویسنده: صالح عزیزجهان

من صالح عزیزجهان، از تابستان سال ۱۳۸۸ به‌طور حرفه‌ای یادگیری اصول سرمایه‌گذاری و تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی رو به‌صورت خودآموز آغاز کردم و تا امروز در حال مطالعه این علم هستم. همیشه دلم میخواد چیزی رو که به نظرم درسته با دیگران هم در میون بذارم. برای ارتباط با من و یا مشاوره و پرسش و پاسخ، اطلاعات خود را در بخش «تماس با ما» ثبت کنید تا با شما تماس گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *