سه شنبه , ۸ مهر ۱۳۹۹
خانه » سرمایه‌گذاری » سرمایه‌گذاری، رمز ثروتمند شدن
سرمایه‌گذاری، رمز ثروتمند شدن

سرمایه‌گذاری، رمز ثروتمند شدن

یکی از بهترین راه‌ها برای پولدار یا حتی ثروتمند شدن مطالعه در مورد اینکه افراد پولدار و ثروتمند در حال حاضر و یا در گذشته چه کارهایی برای به دست آوردن ثروتشان انجام داده‌اند است. برخی از آن‌ها ثروتشان را به ارث برده‌اند اما بیشترشان میلیونرها و میلیاردرهای خودساخته هستند.

به لیست میلیونرها در سایت فوربس یا بلومبرگ نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که بیشتر میلیونرها ثروتشان را از طریق سرمایه‌گذاری به دست آورده‌اند. تنها با نگاه به پنج نفر اول لیست متوجه می‌شوید که:

بیل گیتس (Bill Gates): او با شرکت خود یعنی مایکروسافت بسیار ثروتمند شد اما شروع به راه‌اندازی یک شرکت هلدینگ نمود با نام شرکت سرمایه‌گذاری آبشار (Cascade Investment). وی پولی را که از شرکتش به دست می‌آورد صرف سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی نظیر خدمات عمومی (RSG)، چهارفصل و جان دیری (DE) می‌کرد.

وارن بافت (Warren Buffett): او نیز یک شرکت هلدینگ با نام Berkshire Hathaway دارد. جایی که او سرمایه‌گذاری می‌کند و سهام کمپانی‌هایی نظیر Coca Cola ،See’s Candy و Proctor & Gamble را می‌خرد.

کارلوس اسلیم (Carlos Slim): سرمایه‌دار بزرگ و بانفوذ مکزیکی که یک شرکت هلدینگ با نام Grupo Carso دارد و در شرکت‌هایی نظیر New York Times ،America Movil و Phillip Morris سرمایه‌گذاری کرده است.

آمانیو اورتگا (Amancio Ortega): تاجر اسپانیائی که زنجیره عرضه برند موفق لباس Zara را راه‌اندازی نمود که تحت پوشش یک شرکت هلدینگ با نام Inditex قرار داد. وی بعد از آن شروع کرد به سرمایه‌گذاری در کمپانی‌های گوناگون و املاک.

آیا یک سرمایه‌گذار باید حتماً یک شرکت هلدینگ تأسیس کند تا شروع به سرمایه‌گذاری نماید؟ البته که نه، ولی این کار همیشه به دانستن اینکه افراد موفق چه نوع حرکت‌هایی انجام می‌دهند کمک می‌کند. این افرادی که نام برده شد و سایر میلیونرها آن‌قدر نفوذ و قدرت دارند که می‌توانند به‌تنهایی در نظام تجارت، ارتباطات، سیاست، کار، حقوق، آموزش، بهداشت و اقتصاد، تغییرات مثبت یا منفی ایجاد نمایند.

منبع: کتاب Smart Investors Keep It Simple نوشته Giovanni Rigters

درباره نویسنده: صالح عزیزجهان

من صالح عزیزجهان، از تابستان سال ۱۳۸۸ به‌طور حرفه‌ای یادگیری اصول سرمایه‌گذاری و تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی رو به‌صورت خودآموز آغاز کردم و تا امروز در حال مطالعه این علم هستم. همیشه دلم میخواد چیزی رو که به نظرم درسته با دیگران هم در میون بذارم. برای ارتباط با من و یا مشاوره و پرسش و پاسخ، اطلاعات خود را در بخش «تماس با ما» ثبت کنید تا با شما تماس گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *